Градоначелник Сремске Митровице Бранислав Недимовић је у суботу, 3. августа, ујутру у 7 часова обишао Општу болницу и разговарао са управом и здравственим радницима. Градоначелника је од болничког пријема до радиолошке службе спровео в.д. директора ове установе Војислав Мирнић, заједно са помоћником др Жељком Босанцем. Управо је ово простор који пацијенти највише користе и захтева хитну интервенцију.
"Као што смо и говорили претходних месеци, слушали смо и гледали шта народ у ствари мучи. Највећи проблем у граду је дефинитивно здравство. Велика је срамота оних који су водили здравство у Сремској Митровици у претходном периоду и што су оставили овакво наслеђе. Део болнице који људи највише користе је потпуно запуштен. Град реално није оснивач Опште болнице, али ми морамо да мислимо о нашим суграђанима и град ће да издвоји средства како за реконструкцију и реновирање. Одвојићемо 50 милиона динара одмах у септембру месецу и у буџету за следећу годину определићемо најмање 100 милиона динара за ове потребе. Ја мислим да ће грађани моћи да примете разлику врло брзо, а кад имате окружење које другачије изгледа, одмах и сами имате другачији однос према свему", истакао је градоначелник Недимовић.
Директор болнице Војислав Мирнић је представио постојеће стање и изнео идеје за унапређење постојећег стања: "У данашњем обиласку видели смо све проблеме са којима се она суочава. Кроз разговор са градоначелником, обећано нам је да ће у наредном периоду почети са реконструкцијом Опште болнице од болничког пријема до радиолошке службе, што ће повећати квалитет здравствене заштите у нашем граду, како би наши пацијенти имали боље услове за збрињавање и пријем и наши здравствени радници боље услове за рад. Такође бих нагласио да је управо јуче, кад је Бранислав Недимовић постао градоначелник, АП Војводина као наш оснивач определила средства у износу од 57 милиона динара за набавку опреме за Општу болницу, која ће бити реализована у наредном периоду", каже Мирнић.
"Годинама се неке ствари нису одржавале, чак и од чишћења подова па надаље од опреме и од свега. Нису људи водили рачуна о ономе што треба да се чува. Деловали су као да ово није њихово, а у ствари, то је имовина свих нас и свима нама користи, посебно пацијентима. За њих је то све и урађено, све је и постављено ту да би здравствена заштита пацијената била боља. Сви морамо дефинитивно да се позабавимо својим радом. Свако мора свој допринос дати. Све што се уради и постави ново, мора и да се одржава", додаје др Жељко Босанац, који је од скоро и помоћник директора Опште болнице.
Градоначелник Бранислав Недимовић је изнео идеју како би здравствена заштита на нивоу града могла ефикасније да функционише, а осврнуо се и на коментаре да претходне седнице Скупштине града о пројекту нове болнице: "Имамо идеју да заједно са Домом здравља и Општом болницом, Град финансира израду софтверских решења како да се заказују лакше специјалистички прегледи, уколико буде потребе да направимо и такозвану електронску чекаоницу. Осврнуо бих се на то да ми је јуче замерено како смо одустали од пројекта нове болнице. Толико смо одустали од њега да смо урадили грађевинску дозволу и све је већ спремно за радове, чекамо да се распише тендер. Треба сви да се удружимо и покушамо да радимо и да овај врућ кромпир, који смо добили у руке дефинитивно са болницом и њеним наслеђем, да покушамо да га врло брзо ставимо у нормалну функцију", закључио је градоначелник.